Cros F-Secure STEP by STEP 2017

Cel mai asteptat eveniment sportiv al IT-istilor – Crosul F-Secure Step by Step – ajuns la editia a IV-a, are loc sambata, 24 iunie 2017, incepand cu ora 8.30, in Parcul Tineretului.

Sub deviza ”Log Out, Shut Down, Go Run!”, initiativa are ca scop constientizarea importantei sportului si a miscarii pentru un stil de viata sanatos in randul IT-istilor.

Imagini 2016 | Imagini 2015 | Imagini 2014

Lucrezi in IT?

Daca da, atunci grabeste-te sa te inscrii la Crosul F-Secure Step by Step 2017. Numarul kit-urilor de participare este limitat (500), iar prioritate au cei care lucreaza in domeniul IT.

De ce sa participi?

F-Secure Step by Step este unicul eveniment de acest fel dedicat IT-istilor. Asa ca nu trebuie sa ratezi oportunitatea de a te intalni cu oameni care au acelasi lucru in comun cu tine: pasiunea pentru IT. Fie ca vorbim despre colegi sau fosti colegi, oameni care lucreaza in departamente sau companii de IT sau chiar despre gasca vesela de la F-Secure, cu totii asteapta sa te alaturi acestui eveniment sportiv.

Beneficiile alergatului sunt cunoscute de toate lumea.

Nu este doar cea mai veche si simpla forma de miscare sau o modalitate de ardere a caloriilor! Reprezinta pasii pe care trebuie sa-i faci pentru o viata (mai) sanatoasa. Pentru ca alergatul:

  • Ajuta la imbunatatirea sistemului cardiovascular, respirator, digestiv si imunitar;
  • Te ajuta sa slabesti sau sa-ti mentii greutatea optima;
  • Intareste oasele si scade riscul aparitiei unor afectiuni, cum ar fi osteoporoza;
  • Regleaza metabolismul – alergarea reduce nivelul de stres, oboseala si chiar depresiile in stare incipienta;
  • Ajuta la increderea in fortele proprii.

Ai, asadar, toate argumentele sa nu ratezi acest eveniment! In plus, organizatorii – Infodesign si F-Secure – ti-au pregatit mai multe surprize pe care nu trebuie sa le ratezi, iar participarea este gratuita.

Rezultate

Cursa 3 KM

3 KM | Feminin 18+

Loc Numar concurs Cursa Participant Cursa Timp
1 410 F Oana Rauta F18+ 00:11:26,4
2 119 F Mirela Mihai F18+ 00:11:54,2
3 29 F Antonica Baltoi F18+ descalificat
4 469 F Cristina Dumitrescu F18+ 00:15:23,4
5 16 F Tudora Buleandra F18+ 00:16:07,2
6 246 F Cecilia Cotolan F18+ 00:16:09,0
7 97 F Mirela Petronela Vasiliu F18+ 00:16:09,4
8 87 F Sandra Putere F18+ 00:16:20,4
9 265 F Cristina Enescu F18+ 00:16:32,2
10 317 F Florentina Ionascu F18+ 00:16:33,9
11 334 F Oana Cucos F18+ 00:16:52,9
12 230 F Codruta Holban F18+ 00:16:53,7
13 86 F Oana-Mihaela Ungureanu F18+ 00:17:07,4
14 458 F Stefania Pirvu F18+ 00:17:27,4
15 327 F Teodora Serian F18+ 00:17:36,4
16 216 F Ioana Mincu F18+ 00:17:48,2
17 27 F Catalina Grigorescu F18+ 00:18:08,5
18 309 F Iulia Stancu F18+ 00:18:11,9
19 399 F Marina Cirloiu F18+ 00:18:14,2
20 461 F Hristiva Ivelina F18+ 00:18:28,4
21 49 F Dorothy Chiriluta F18+ 00:18:42,9
22 244 F Ana Munteanu F18+ 00:18:53,4
23 103 F Georgiana Tudor F18+ 00:19:06,9
24 23 F Daniela Stirbu F18+ 00:19:10,4
25 332 F Maria Alexandra Florian F18+ 00:19:12,9
26 32 F Eugenia Iuliana Popa F18+ 00:19:18,7
27 113 F Elena Mihaela Grecu F18+ 00:19:19,4
28 281 F Pietrisi Nicoleta F18+ 00:19:37,9
29 69 F Andreea Istrate F18+ 00:19:40,7
30 490 F Gratiela Scarlat F18+ 00:19:56,2
31 398 F Liliana Brad F18+ 00:20:03,7
32 200 F Violeta Kolebanova F18+ 00:20:08,2
33 158 F Teodora-Ioana Toader F18+ 00:20:08,9
34 159 F Maria Toader F18+ 00:20:09,0
35 109 F Ileana Bertea F18+ 00:20:13,2
36 245 F Camelia Georgeta Burdusea F18+ 00:20:16,7
37 175 F Raluca Uluiteanu F18+ 00:20:20,9
38 289 F Lidia Mihailidis F18+ 00:20:22,7
39 94 F Iulia Manta F18+ 00:20:23,9
40 304 F Catalina Leopea F18+ 00:20:25,3
41 383 F Madalina Iuga F18+ 00:21:19,9
42 67 F Margo Chirila F18+ 00:21:40,9
43 171 F Iuliana Toader F18+ 00:21:41,2
44 115 F Carmen Teodoroiu F18+ 00:21:53,7
45 292 F Raluca Pantrjel F18+ 00:22:36,4
46 310 F Alina Cretu F18+ 00:22:43,7
47 9 F Alexandra Marinescu F18+ 00:22:57,7
48 372 F Alexandra Tincu F18+ 00:22:57,9
49 352 F Simona Stanca F18+ 00:23:11,5
50 52 F Loredana Radbea F18+ 00:23:13,0
51 63 F Loredana Mitran F18+ 00:23:57,7
52 162 F Andreea Molea F18+ 00:24:10,2
53 163 F Andreea Petcu F18+ 00:24:10,5
54 270 F Inna Bulbuc F18+ 00:24:13,7
55 371 F Andreea Tudor F18+ 00:24:41,7
56 460 F Eremieva Nadia F18+ 00:25:28,2
57 320 F Ana Maria Deaconu F18+ 00:25:42,2
58 319 F Ana Maria Gîlcescu F18+ 00:25:42,7
59 411 F Cătălina Ianuș F18+ 00:25:42,7
60 370 F Teodora Dima F18+ 00:25:55,5
61 164 F Loredana Iana F18+ 00:26:18,0
62 283 F Crina Nicola F18+ 00:27:16,2
63 284 F Mirela Secan F18+ 00:27:17,2
64 6 F Florina Luminita Copoiu F18+ 00:34:52,5

3 KM | Masculin 18 – 35

Loc Numar concurs Cursa Participant Cursa Timp
1 172 M Ioan Dionisie Ciuciu M18-35 00:09:34,4
2 215 M Valentin Frincu M18-35 00:10:29,7
3 195 M Radu Istrate M18-35 00:10:31,1
4 231 M Bogdan Tanasoiu M18-35 00:10:40,9
5 228 M Sergiu Ilies M18-35 00:11:15,9
6 81 M Dorin Alexandru Ghiran M18-35 00:11:20,9
7 425 M Ionut Rosu M18-35 00:12:25,4
8 337 M Ali Eduard Munteanu M18-35 00:12:35,6
9 422 M Nicolae-Sebastian Teodorescu M18-35 00:12:37,1
10 356 M Mihai Saru M18-35 00:12:45,4
11 341 M Matei Dogeanu M18-35 00:12:47,1
12 287 M Florin Tudorache M18-35 00:13:42,4
13 98 M Bogdan Mihai Vasiliu M18-35 00:13:48,9
14 140 M George Olaru M18-35 00:14:02,6
15 202 M Dimitri Gorobic M18-35 00:14:21,4
16 211 M Daniel Lupescu M18-35 00:14:31,4
17 118 M Alexandru Burghelea M18-35 00:14:39,9
18 373 M Valentin Teodoru Ionita M18-35 00:14:44,2
19 326 M Alexandru Adeaconitei M18-35 00:15:04,6
20 149 M Adrian Ghiocel M18-35 00:15:11,7
21 24 M Adrian Iordache M18-35 00:15:24,9
22 331 M Alexandru Catalin Nechifor M18-35 00:15:29,7
23 443 M Sorin Piscan M18-35 00:16:18,2
24 290 M Andrei Bogdan Misir M18-35 00:16:21,2
25 396 M Corneliu Buduianu M18-35 00:16:36,4
26 297 M Cezar Pufu M18-35 00:16:40,4
27 322 M Catalin Vlaicu M18-35 00:16:43,2
28 248 M Florin Voicu M18-35 00:16:43,4
29 145 M Predut Ciprian M18-35 00:16:51,7
30 187 M Traian Dobromir M18-35 00:16:54,4
31 296 M Stefan Birgaoanu M18-35 00:17:05,2
32 307 M Radu Harapu M18-35 00:17:27,9
33 407 M Gheorghe Mihai Nistor M18-35 00:17:37,3
34 155 M Vlad Traista-Popescu M18-35 00:17:37,4
35 50 M Liviu Oprisan M18-35 00:17:41,8
36 116 M Viorel George Serban M18-35 00:17:47,9
37 47 M Bogdan Istrate M18-35 00:18:21,7
38 462 M Ivanov Peter M18-35 00:18:28,4
39 286 M Iliescu Adi M18-35 00:19:00,4
40 201 M Victor Locoman M18-35 00:19:33,2
41 486 M Bogdan Lazarescu M18-35 00:19:43,9
42 463 M Tsenkov Georgi M18-35 00:20:02,2
43 421 M Catalin Manta M18-35 00:20:20,2
44 302 M Marius Andrei Banu M18-35 00:20:25,4
45 328 M Cosmin Valentin Rezmerita M18-35 00:20:58,9
46 77 M Octavian Adrian Tabara M18-35 00:21:02,4
47 455 M Mihai Manole-Mic M18-35 00:21:21,7
48 114 M Radu Stan M18-35 00:21:53,2
49 470 M Palcu Andrei Georgian M18-35 00:22:03,4
50 294 M Bogdan Bocse M18-35 00:22:38,4
51 285 M Alexandru Gheondea M18-35 00:23:36,2
52 104 M Ionut Gherghe M18-35 00:24:16,5
53 375 M Alexandru Tatu M18-35 00:24:42,0
54 208 M Razvan Stanescu M18-35 00:26:05,2
55 288 M Paul Mihai M18-35 00:27:16,5
56 167 M Cristea Ghiță M18-35 00:31:45,3

3 KM | Masculin 35+

Loc Numar concurs Cursa Participant Cursa Timp
1 300 M Ciochină Stefan M35+ 00:09:45,1
2 213 M Catalin Tamas M35+ 00:10:00,9
3 12 M Emil Tircomnicu M35+ 00:10:32,4
4 185 M Radu Zegrea M35+ 00:10:43,9
5 295 M Sorin Ion M35+ 00:11:28,6
6 482 M Lilian Rambu M35+ 00:11:29,6
7 184 M Zegrea Adrian M35+ 00:12:12,1
8 21 M Ghitea Robert M35+ 00:12:13,6
9 122 M Vasile Zamfir M35+ 00:12:41,5
10 7 M Adrian Visteanu M35+ 00:13:35,9
11 442 M Constantin Paiu M35+ 00:13:51,1
12 347 M Florin Stan M35+ 00:14:36,6
13 423 M Niculae Radu M35+ 00:16:00,9
14 198 M Ion Cenusa M35+ 00:16:04,7
15 148 M Adrian Nanciu M35+ 00:16:35,2
16 181 M Pericle Tudor M35+ 00:17:17,9
17 456 M Constantin Balan M35+ 00:17:38,9
18 291 M Sorin Bistreanu M35+ 00:18:25,2
19 147 M Adrian Eftimie M35+ 00:18:36,4
20 282 M Ovidiu Lupulescu M35+ 00:19:37,5
21 450 M Ene Florin-Ovidiu M35+ 00:20:57,5
22 430 M Tudor Neicu M35+ 00:21:10,7

3 KM | FUN

Loc Numar concurs Cursa Participant Cursa Timp
1 139 Catel Bulma Rfv 00:14:03,7
Cursa 6 KM

6 KM | Feminin 18+

Loc Numar concurs Cursa Participant Cursa Timp
1 130 F Daniela Iliescu F18+ 0:24:40,20
2 348 F Ogawa Hiroko F18+ 0:24:48,20
3 321 F Ioana Nica F18+ 0:25:17,00
4 78 F Loredana Ghelmez F18+ 0:26:12,20
5 132 F Iordan Roxana F18+ 0:26:19,70
6 194 F Andreea Bratu F18+ 0:26:33,50
7 10 F Palic Toma Cristina F18+ 0:26:38,50
8 125 F Simona Luta F18+ 0:27:11,20
9 188 F Claudia Padureanu F18+ 0:27:58,70
10 41 F Diana Serban F18+ 0:28:14,70
11 484 F Irina Sin F18+ 0:28:23,20
12 224 F Monica Popa F18+ 0:28:43,70
13 433 F Nicoleta Ciulei F18+ 0:29:42,20
14 178 F Corina Serban F18+ 0:30:05,80
15 262 F Valentina Tase F18+ 0:30:09,20
16 312 F Anca Fratila F18+ 0:30:31,70
17 227 F Irina-Cristina Piscu F18+ 0:30:35,50
18 264 F Maria Diculescu F18+ 0:30:39,70
19 35 F Loriana Naita F18+ 0:31:12,00
20 38 F Flori Nenu F18+ 0:31:41,00
21 190 F Oana Subtirica F18+ 0:31:46,00
22 368 F Lilia Ovanesov F18+ 0:31:48,30
23 428 F Luciana Cristea-Basno F18+ 0:33:17,30
24 92 F Laura Dumitrescu F18+ 0:33:24,80
25 362 F Monica Alina Secara F18+ 0:33:27,50
26 436 F Anca Maria Preda F18+ 0:33:34,80
27 242 F Nicoleta Pipera F18+ 0:33:37,80
28 182 F Ana Krasovschi F18+ 0:33:43,50
29 44 F Isabela Pleseanu F18+ 0:34:17,80
30 53 F Ileana Popescu F18+ 0:34:41,50
31 417 F Luminita Certan F18+ 0:35:02,30
32 222 F Stefania Popa F18+ 0:35:07,00
33 447 F Irina Minoiu F18+ 0:35:16,30
34 73 F Ana-Maria Ciurea F18+ 0:35:18,50
35 480 F Dana Ionete F18+ 0:35:20,60
36 191 F Corina Hutan F18+ 0:35:21,80
37 441 F Carmen Necula F18+ 0:35:33,30
38 354 F Fanica Bugoi F18+ 0:35:47,00
39 333 F Alice Alexandrescu F18+ 0:35:56,80
40 252 F Ana Sandulescu F18+ 0:36:01,50
41 473 F Diana Nicoleta Aptis F18+ 0:36:27,90
42 40 F Mirela Nuta F18+ 0:36:45,30
43 61 F Oana-Georgiana Taras F18+ 0:36:49,50
44 82 F Loredana Elena Oprea F18+ 0:37:35,80
45 459 F Elena Hogas F18+ 0:37:46,50
46 402 F Andreea Lupsor F18+ 0:37:47,30
47 405 F Adriana Bogdan F18+ 0:38:03,80
48 11 F Daniela Crisan F18+ 0:38:52,80
49 316 F Anca-Maria Turcanu F18+ 0:39:58,80
50 243 F Mihaela Matei Bancila F18+ 0:40:09,30
51 475 F Petroman Elisabeta F18+ 0:40:22,80
52 3 F Gabriela Claudia Nicolae F18+ 0:40:30,30
53 476 F Raluca Albu F18+ 0:40:32,30
54 357 F Alexandra Tomas F18+ 0:40:39,80
55 487 F Oana Corici F18+ 0:40:41,30
56 259 F Aurica Paunica F18+ 0:41:03,30
57 153 F Cristina Stoica F18+ 0:41:39,60
58 62 F Nichita Camelia F18+ 0:41:53,60
59 74 F Laura Maxim F18+ 0:42:05,60
60 174 F Ana Barbu F18+ 0:42:17,30
61 358 F Olga Bogoslov F18+ 0:42:24,60
62 471 F Palcu Corina F18+ 0:43:58,30
63 256 F Creanga Dana F18+ 0:43:58,60
64 414 F Simona Duta F18+ 0:44:31,50
65 413 F Ancuta Durica F18+ 0:44:33,40
66 266 F Ruxandra Tinca F18+ 0:44:57,80
67 203 F Andreea Topal F18+ 0:51:45,00
492 F Cristina Cristea F18+ Descalificat
379 F Elena Mares F18+ Descalificat
415 F Andreea Paraschivescu F18+ Descalificat
72 F Ioana Gagea F18+ Descalificat

6 KM | Masculin 18 – 35

Loc Numar concurs Cursa Participant Cursa Timp
1 13 M Ionut Purcea M18-35 0:20:14,90
2 412 M Robert Boroi M18-35 0:20:40,90
3 258 M Andrei Marinca M18-35 0:21:05,40
4 339 M Mircea Adrian Marin M18-35 0:21:50,70
5 138 M Mihai Lacriceanu M18-35 0:22:03,00
6 58 M Cosmin – Gabriel Bucerzan M18-35 0:23:31,20
7 363 M Florin Tanasescu M18-35 0:23:43,50
8 165 M Cristian Iana M18-35 0:24:08,50
9 241 M Florin Pene M18-35 0:24:21,70
10 318 M Cristian David-Matei M18-35 0:24:34,00
11 335 M Adrian Dobre M18-35 0:25:11,70
12 274 M Silviu Burcea M18-35 0:25:20,70
13 156 M Mihai Carp M18-35 0:25:25,70
14 123 M Joao Serra M18-35 0:25:30,70
15 238 M George Silviu Boloca M18-35 0:25:44,50
16 392 M Marius Rosu M18-35 0:25:57,50
17 31 M Răzvan Ionuț Marin M18-35 0:25:57,70
18 351 M Iulian Barbu M18-35 0:26:03,50
19 386 M Andrei Teodorescu M18-35 0:26:19,50
20 229 M Paul Catalin Ceamur M18-35 0:26:31,50
21 249 M Dan Onescu M18-35 0:26:52,20
22 261 M Alexandru Ilie M18-35 0:27:01,20
23 268 M Adrian Zburatura M18-35 0:27:01,70
24 344 M Marius Antohi M18-35 0:27:21,20
25 232 M Catalin Holban M18-35 0:27:32,70
26 391 M Constantin Badea M18-35 0:27:58,70
27 437 M George-Costin Paun M18-35 0:28:11,20
28 393 M Silviu Dobre M18-35 0:28:11,50
29 144 M Valentin Dumitrescu M18-35 0:28:12,60
30 338 M Nicu Danu M18-35 0:28:15,20
31 269 M Vlad Andrei Cîmpian M18-35 0:28:21,00
32 233 M Cezar Toma M18-35 0:28:35,70
33 481 M Enciu Marian M18-35 0:28:41,70
34 478 M Cosmin Corteanu M18-35 0:28:42,50
35 329 M Gabriel Andrei M18-35 0:28:44,50
36 394 M Ionut Alexandru Cuta M18-35 0:28:50,70
37 445 M Alexandru Ionescu M18-35 0:29:03,70
38 488 M Cosmin Pantiru M18-35 0:29:04,50
39 355 M Cosmin Faur M18-35 0:29:05,20
40 485 M Cristian Marasescu M18-35 0:29:18,50
41 193 M Andrei Dragan M18-35 0:29:27,70
42 141 M Donciu Daniel M18-35 0:29:34,70
43 221 M Cosmin Constantin Popa M18-35 0:29:40,20
44 343 M Liviu Gologan M18-35 0:29:40,50
45 142 M Gligor Mihnea M18-35 0:29:44,50
46 277 M Alexandru Spasenie M18-35 0:29:52,00
47 387 M Andrei Ion M18-35 0:29:54,00
48 479 M Daniel Corneanu M18-35 0:30:05,30
49 57 M Adrian Greblis M18-35 0:30:05,50
50 90 M Mihai-Eugen Barbulescu M18-35 0:30:09,70
51 263 M Calin Bordei M18-35 0:30:22,50
52 438 M Radu Balan M18-35 0:30:24,00
53 105 M Alexandru Mihalache M18-35 0:30:27,50
54 137 M Liviu Olteanu M18-35 0:30:28,20
55 236 M Silviu Petcu M18-35 0:30:33,70
56 51 M Iosif Chiriluta M18-35 0:30:45,50
57 434 M Ciprian Constantin Rusen M18-35 0:30:48,50
58 95 M Florin Craciunescu M18-35 0:30:50,70
59 111 M Robert Dura M18-35 0:30:50,80
60 152 M Ciprian Sebestyen M18-35 0:30:55,50
61 439 M Bogdan Hatis M18-35 0:31:03,80
62 237 M Stan George M18-35 0:31:18,80
63 217 M Andrei Iordache M18-35 0:31:28,30
64 367 M Vlad Badoiu M18-35 0:31:59,80
65 389 M Ioan-Razvan Marin M18-35 0:32:05,50
66 226 M Mircea Cristian Titiriga M18-35 0:32:12,00
67 220 M Sinel Tudorie M18-35 0:32:16,00
68 305 M Sebastian Popescu M18-35 0:32:22,80
69 435 M Dumitrache Georgian M18-35 0:32:34,30
70 429 M Liviu Coman M18-35 0:32:36,30
71 491 M Mircea Trica M18-35 0:32:36,80
72 36 M Daniel Sima M18-35 0:32:37,30
73 129 M Gavrila Cristian M18-35 0:32:38,80
74 17 M Paul Dogaru M18-35 0:32:46,30
75 108 M Alexandru Bertea M18-35 0:32:55,30
76 384 M Vladimir Onu M18-35 0:33:00,30
77 427 M Florin Narcis Rosulescu M18-35 0:33:05,30
78 4 M Sorin Mocanu M18-35 0:33:10,30
79 75 M Petronel Paun M18-35 0:33:16,50
80 311 M Adrian Fratila M18-35 0:33:17,00
81 46 M Constantin – Dragos Grosu M18-35 0:33:25,50
82 83 M Gabriel Militaru M18-35 0:33:36,50
83 247 M Tiberiu Calinescu M18-35 0:33:54,80
84 275 M Cristian Gheorghe M18-35 0:34:13,80
85 385 M Tincu Mihai M18-35 0:34:34,30
86 120 M Mircea Eftimescu M18-35 0:34:37,80
87 345 M Sorin Artan M18-35 0:34:38,80
88 219 M Valentin Panait M18-35 0:34:39,30
89 170 M Gabriel Frumusanu M18-35 0:34:40,30
90 85 M Gabriel Alecu M18-35 0:34:41,50
91 448 M Bogdan Musteata M18-35 0:34:42,00
92 143 M Florin Chira M18-35 0:34:43,30
93 196 M Gelu Ghita M18-35 0:34:52,00
94 197 M Gabriel Enciu M18-35 0:34:52,30
95 124 M Emil – Stefan Luta M18-35 0:35:14,80
96 419 M Stefan Buliga M18-35 0:35:59,30
97 88 M Catalin Dumitru M18-35 0:36:28,30
98 89 M Alexandru Zidaru M18-35 0:36:28,50
99 431 M Chera Ioan M18-35 0:36:34,50
100 376 M Costin Nita M18-35 0:36:46,30
101 205 M Costin Nache M18-35 0:36:46,80
102 235 M Bogdan Alamita M18-35 0:37:15,80
103 186 M Laurentiu Paun M18-35 0:37:32,50
104 403 M Cezar Coada M18-35 0:37:47,30
105 377 M Florin Berechet M18-35 0:37:51,80
106 483 M Marian Bilcu M18-35 0:38:18,30
107 204 M Ionut Popescu M18-35 0:38:32,80
108 374 M Theodor Bratosin M18-35 0:38:48,30
109 408 M Paul Verestiuc M18-35 0:38:56,80
110 102 M Ciprian Marian Rotarescu M18-35 0:38:58,80
111 432 M Rusu Mihai M18-35 0:39:34,30
112 453 M Cosmin Vasile Voicu M18-35 0:42:12,60
113 359 M Razvan Giurgi M18-35 0:42:24,80
114 406 M Oancea Cristian M18-35 0:42:55,10
115 474 M Banu Claudiu M18-35 0:42:56,30
116 446 M Andrei Pavel M18-35 0:43:36,80
117 68 M Bogdan-Gabriel Chiosa M18-35 0:43:44,10
118 272 M Birsan Andrei M18-35 0:45:10,80
119 189 M Radu Biolan M18-35 0:49:06,60
251 M Valentin Anicai M18-35 Descalificat
449 M Horia Paven M18-35 Descalificat

6 KM | Masculin 18 – 35

Loc Numar concurs Cursa Participant Cursa Timp
1 306 M Daniel Mirea M35+ 0:19:52,70
2 254 M Ovidiu Petre M35+ 0:20:32,20
3 136 M Victor-Florin Bratu M35+ 0:21:13,90
4 150 M Victor Iliescu M35+ 0:21:21,90
5 388 M Alexandru Mois M35+ 0:23:02,00
6 93 M Victor Dascalu M35+ 0:23:16,20
7 454 M Ionut Petcu M35+ 0:23:40,70
8 131 M Virgil Alecu M35+ 0:23:56,00
9 298 M Daniel Coteanu M35+ 0:24:18,50
10 457 M Marius Brasoveanu M35+ 0:25:03,00
11 416 M Adrian Certan M35+ 0:25:19,70
12 240 M Dragos-Stefan Marin M35+ 0:25:21,70
13 293 M Cristian-Fabian Bejan M35+ 0:25:50,70
14 151 M Traista-Popescu Dumitru M35+ 0:26:04,70
15 225 M Liviu Bondoc M35+ 0:26:20,70
16 112 M Bogdan Burdalescu M35+ 0:26:23,20
17 350 M Ioan Costache M35+ 0:28:14,50
18 80 M Bogdan Batica M35+ 0:28:20,20
19 15 M Adrian Badoiu M35+ 0:28:24,00
20 177 M Constantin Virna M35+ 0:28:43,20
21 390 M Pedro Regado M35+ 0:28:43,20
22 179 M Mircea Serban M35+ 0:29:15,70
23 349 M Radu Neagu M35+ 0:29:20,50
24 19 M Cristian Solonariu M35+ 0:29:41,70
25 56 M Mircea Constantin Georgescu M35+ 0:29:43,00
26 133 M Nicolae Tuguiu M35+ 0:30:11,70
27 271 M Alexandru Naita M35+ 0:30:17,00
28 121 M Bucurescu Liviu M35+ 0:30:24,00
29 183 M Dorian Stoica M35+ 0:30:36,20
30 409 M Cristi Paraschivescu M35+ 0:30:45,80
31 110 M Daniel Onita M35+ 0:30:51,30
32 18 M Constantin Costache M35+ 0:31:02,50
33 199 M Bogdan Cenusa M35+ 0:32:16,50
34 315 M Vlad Dragan M35+ 0:32:34,80
35 303 M Cristian Leonte M35+ 0:32:59,80
36 250 M Ionut Petru Ciontu M35+ 0:33:03,50
37 365 M Mihai Ionescu M35+ 0:33:03,80
38 452 M Mitev Kaloyan M35+ 0:33:14,50
39 214 M Cristian Visan M35+ 0:33:36,50
40 48 M Samuel Chiriluta M35+ 0:33:36,90
41 330 M Catalin Taslaoanu M35+ 0:33:39,00
42 91 M Adrian Gologan M35+ 0:34:07,00
43 223 M Cristian Ciobanu M35+ 0:35:17,80
44 346 M Costin Carstea M35+ 0:37:16,50
45 76 M Dan Serban M35+ 0:37:28,50
46 20 M Petcu Constantin M35+ 0:37:38,30
47 173 M Mihnea Vrabiescu M35+ 0:42:17,20

Traseu

Locatie prin Google maps aici

Traseu Cros F-Secure Step by Step 2017

Program

22 mai – 22 iunie

oricand (online) inscrierea online
oricand (online) confirmarea participantilor*
 * confirmarile vor fi trimise pe email
dupa verificarea informatiilor completate

20 iunie – 22 iunie

09:30 – 19:30 ridicarea kit-urilor si a numerelor
de participare

23 iunie

12:00 – 19:30 ridicarea kit-urilor si a numerelor
de participare (din Str. Corbeni 13 – zona Mosilor – harta)

24 iunie

08:30 – 09:30 adunarea participantilor, predarea
ultimelor numere de concurs
* in ziua de concurs nu se
predau kit-uri de particiapre
09:30 incalzire antrenor Claudiu Porof
09:59 numaratoarea inversa 5, 4, 3, 2, 1 …
10:00 START
11:00 poze cu participantii la panoul F-Secure
ceremonia de premiere
tombola
11:30 incheiere eveniment

KIT-ul de participare

Toate persoanele inscrise la eveniment vor primi e-mail de confirmare pentru inscriere. Statusul inscrierii se poate vedea si pe pagina personala (link in emailul trimis dupa inscriere)

Conform Regulamentului oficial al evenimentului, numarul kit-urilor de participare este limitat (500), prioritate avand cei ce lucreaza in domeniul IT (departamentul IT). Pentru IT-istii care s-au inscris dupa epuizarea stocului de 500 de kituri, avem pregatit un alt tip de kit in limita stocului disponibil. Persoanele carora le-a fost validata inscrierea la eveniment vor fi informate prin email si pagina personala (link in emailul trimis la insriere) cu privire la programul si locatia de unde pot fi ridicate kiturile.

De unde pot ridica kitul?

Ridicarea kit-urilor si a numerelor de participare se face de la sediul Infodesign, Str, Corbeni nr 13 (Sector 2 – zona Mosilor – harta), intre orele 12.30 – 19.30.

Atentie!

Ridicarea kiturilor de participare se va face pe baza QR code-ului primit in emailul de validare si pagina personala.

Persoanele care nu pot ridica personal kiturile, pot desemna pe cineva care sa faca acest lucru in numele lor. Acesta va trebui sa aiba o copie a QR code-urilor si sa prezinte declaratiile pe propria raspundere printate si semnate de catre participantii inscrisi.

Participare cu kit 1

* veti primi confirmarea pe mail

– tricou personalizat
– licenta F-Secure SAFE
– cupoane de reducere oferite de parteneri
– numar de participare
– chip pentru cronometrare

Participare cu kit 2

* persoanele inscrise dupa epuizarea numarului de kituri 1 (in limita stocului)

– licenta F-Secure SAFE (in limita stocului)
– cupoane de reducere oferite de parteneri
– numar de participare
– chip pentru cronometrare

Ne sustin

Gabriela Szabo | ambasadorGabriela Szabo | ambasador

Recunoscuta la nivel international pentru medaliile si recordurile obtinute ca atleta, dar si ca sustinatoare a unor campanii sociale, Gabriela Szabo este ambasadorul Crosului F-Secure Step by Step 2017. Din aceasta calitate, multipla campioana olimpica si mondiala la atletism aduna kilometri pentru Win for Youth Romania, proiect dezvoltat de Adecco, si sprijina adoptarea unui stil de viata sanatos, prin sport, in randul IT-istilor.

Liviu Fratila - MCLiviu Fratila – MC

Cu o experienta de peste 13 ani, Liviu Fratila a colaborat ca MC, prezentator si entertainer la evenimentele unora dintre cele mai cunoste branduri. Pe 24 iunie, el va fi în Parcul Tineretului pentru a face ce știe mai bine: sa informeze, sa motiveze, sa transmita energie si buna dispozitie tuturor celor prezenti, precum si sa prezinte toate surprizele pregatite de organizatori si parteneri.

Claudiu Porof | antrenorClaudiu Porof | antrenor

Inviorarea si incalzirea inainte de marele START sunt asigurate, si in acest an, de Claudiu Porof – Tehnician Nutritionist, Instructor Aerobic-Fitness si Personal Trainer. Cu un trecut in sportul de performanta si, mai exact, in sporturile de contact, Claudiu Porof ii sfatuieste pe toti sa se gandeasca la corpul lor ca la o masinarie perfecta pe care daca o apreciezi si ai grija de ea, iti va oferi o viata plina de satisfactii.

Nana Falemi | participantNana Falemi | participant

Fostul fotbalist, Nana Falemi nu va alerga dupa minge, de aceasta data, ci in Parcul Tineretului, impreuna cu IT-istii prezenti. Candva fost mijlocas al Stelei, care a evoluat si la nationala Camerunului, Falemi ii va incuraja pe participantii la cros sa nu se dea batuti pana nu ajung la linia de finish.

Sustine si tu campania “Log out, shut down, go run !“
si hai la alergat !

Organizatori

F-Secure Romania
Infodesign Group

Sponsori | Parteneri

Red Bull
Aqua Carpatica
Redis Nutritie
Mojo Sailing
Row Fit Vegan
answear.ro
LGS Security
ambuhelp.ro
brigadadevoluntari.ro
Starbucks
viziteazadelta.ro
activelife.ro
Anvergura
Isostar
Ricomed
nutrislim.ro
Buff
Sport Guru
7card
Academia Titi Aur
The Cage Escape Room
Qualitance
Racketlon

Parteneri media

Agerpres
radardemedia.ro
4 RUN
Sport Total FM
care4it.ro
runningmag.ro
romanialibera.ro
casamea.ro
clubitc.ro
Mens Health
Calendar Evenimente
ITnews
europafm.ro
corporatistisportivi.ro
zmeubucuresti.com
gsp.ro
ASMI
SiSC ASE

log out, shut down, go run!

Start typing and press Enter to search

Abonare Newsletter
Aboneaza-te la newsletterul nostru pentru a fi la curent cu noutatile despre Cyber Security
Multumim pentru abonare, verifica contul tau de email pentru confirmarea adresei utilizate la abonare
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup Plugin